• Kültür Mah.Atatürk Blv.Beyaz Saray Avm.Kat4:No:84 Muş
  • Çalışma Saatlerimiz :08:30-09:30

Sigortacılık, belirsizlikleri azaltarak riskleri yönetmeyi ve beklenmedik durumlara karşı korunmayı sağlayan kritik bir sektördür. Hayatın her alanında, bireylerin ve işletmelerin karşılaşabileceği risklere karşı güvence sağlama amacıyla sigorta çözümleri sunulmaktadır. Bu alanda hizmet veren firmalar, çeşitli sigorta türleriyle ve özelleştirilmiş hizmetlerle müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamayı hedefler.

Hayvan Sigortası

vcil Hayvan Sigortası Nedir?

Evcil hayvan sigortası, kedi veya köpeklerin acil hastalık ve kaza durumlarında anlaşmalı / anlaşmasız veteriner kliniklerinde sağlık harcamalarını karşılayan bir sigortadır.  Evcil hayvan sigorta ürünleri; pati sigortası, patim güvende sigortası, pet sigortası gibi isimlerle de ifade edilir. Asistans hizmetlerden yalnızca anlaşmalı veterinerlerde yararlanılabilir.

Anadolu Sigorta'nın anlaşmalı Veteriner listesine buradan ulaşabilirsin. 

Evcil Hayvan Sigortası Ne İşe Yarar?

Evcil hayvan sigorta ürünleri, patili dostlarının acil sağlık sorunlarında masraflarını sigortadan karşılamanı sağlar. Acil ve yatarak tedavi gerektiren durumlarda bekleme süresi olmaksızın tahlil/tetkik, ilaç ve ameliyat harcamalarını poliçedeki limitler dahilinde karşılamana destek olur. Bu sayede beklenmeyen acil durumlarda, veteriner maliyetini düşünmene gerek kalmadan anlaşmalı veteriner hekimlerine başvurabilirsin.

Pati Sigortası Hangi Evcil Hayvanları Kapsam Altına Alır?

Evcil hayvan sigortası genel olarak kedi ve köpek patili dostlarını kapsar. Bu açıdan da pati sigortası; kedi sigortası, köpek sigortası şeklinde de adlandırılır. Sigorta şirketlerine göre yaş sınırı değişmekle birlikte 6 aylıktan büyük, 10 yaşından küçük kedi ve köpeklerin için Pati sigortasını yaptırabilirsin. Aynı zamanda 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’nda satışı, bakımı, üretilmesi yasak olan hayvan cinsleri de Evcil Hayvan Sigortası kapsamı dışındadır.

Evcil Hayvan Sigortası Neleri Kapsar?

Evcil hayvan sigortası teminatları ana ve ek teminatlar olarak sigorta şirketlerine göre değişebilmektedir. Aynı zamanda ödenme yüzdesi ve limitler de farkılaşabilir. Aşağıda örnek olarak teminatları sıraladık. Teklif alarak teminat detaylarını görebilirsin.