• Kültür Mah.Atatürk Blv.Beyaz Saray Avm.Kat4:No:84 Muş
  • Çalışma Saatlerimiz :08:30-09:30

Sigortacılık, belirsizlikleri azaltarak riskleri yönetmeyi ve beklenmedik durumlara karşı korunmayı sağlayan kritik bir sektördür. Hayatın her alanında, bireylerin ve işletmelerin karşılaşabileceği risklere karşı güvence sağlama amacıyla sigorta çözümleri sunulmaktadır. Bu alanda hizmet veren firmalar, çeşitli sigorta türleriyle ve özelleştirilmiş hizmetlerle müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamayı hedefler.

Tarım Sigortası

TARSİM Nedir? 

 “Tarım Sigortaları Havuzu” anlamında kullanılan TARSİM, devlet destekli bir sigorta türüdür ve çiftçilerin tarımsal faaliyetleri sırasında karşılaşabileceği olası risklere karşı güvence altına alınmalarını sağlar. Tarım ve hayvancılığın gelişmesi ve sürdürülebilmesi için desteklenen TARSİM sigortası kapsamında poliçe ödemeleri prim tutarının %50’si oranında devlet tarafından karşılanır, kalan tutar ise üretici tarafından ödenir. Devlet destekli ticari alacak sigortası hakkında daha detaylı bilgi almak için içeriğimizi okuyabilirsin. 

TARSİM Ne İşe Yarar? 

Türkiye’de tarım sigortası ile ilgili bütün çalışmalar, Tarım Sigortaları Havuzu yani TARSİM tarafından yürütülür ve maddi zararın önlenmesini veya en aza indirilmesini hedefler. TARSİM’in en temel amacı; tarımsal üretime dair riskleri teminat altına almak, hasar organizasyonlarının ve tazminat ödemesinin yapılması, tarım sigortalarının geliştirilmesi, yaygınlaşması ve diğer bütün teknik hizmetlerin yürütülmesidir. 

TARSİM sigortasının avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz. 

  • Tarım faaliyetleri süresince meydana gelen hasarları karşılamak amacıyla tazminat ödemesi yapar. 
  • Tarım sigortasında kesilen poliçenin kapsamının düzenlenmesi, mevcuttaki talep ve ihtiyaçlara göre geliştirilmesine imkân tanır. 
  • Çiftçilerin iş ve yaşam koşullarının iyileştirilmesine katkı sağlar.